„Zakochani w LSM-ie”

POST-PRODUKCJA

W ramach Dzielnic Kultury

LSM1-001

Pomysł

DZIELNICA: RURY
MIEJSCE REALIZACJI: Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa
GRUPA DOCELOWA: Mieszkańcy LSM i artyści zainspirowani tymi osiedlami, mieszkańcy Lublina.

OPIS

Osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ze względu na swoją urbanistykę i architekturę już od założenia były miejscem marzeń nowych mieszkańców – zakładających je spółdzielców, a do dziś są inspiracją dla artystów. Opowiemy w formie filmowej o tym, co powoduje, że ludzie „zakochują się w LSM”. Nagrania powstaną podczas terenowych warsztatów filmowych i zostaną zaprezentowane na kilku pokazach, między innymi na targu na Wileńskiej.

KONCEPCJA KONKURSOWA

Spółdzielcy – założyciele Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są już rzadkością wśród mieszkańców LSM. W roku Jubileuszu chcielibyśmy jeszcze zdążyć zebrać ich wspomnienia o wartościach jakie im przyświecały, o historii tych osiedli, ale i o tym jak się zmieniło życie tutaj, i jak teraz młodzi ludzie postrzegają swoją okolicę.

Chcielibyśmy zrealizować to w formie krótkich, fabularyzowanych filmów dokumentalnych tworzonych w międzypokoleniowych zespołach młodzieży i seniorów. Filmy te powstawałyby podczas warsztatów filmowych na terenie LSM (w parkach, mieszkaniach…) i zostałyby pokazane na kilku otwartych pokazach, między innymi np. na krytym targu na LSM.

Również nagrane na DVD i opublikowane w Internecie.

Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin,  w ramach Programu „Dzielnice Kultury” jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.

belki.indd

Reklamy