Kinojady POWER

23 listopada – 3 grudnia 2017 – Lublin

Podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego

lublin

BRAK OPŁATY REJESTRACYJNEJ – NOCLEGI ZA DARMO

FACEBOOK | FILMY | ZASADY | REJESTRACJA (TYLKO DLA OSÓB ZE SWOIM ZAKWATEROWANIEM)
PROGRAM

Dwie rundy: 3 dni (24-26 listopada), 4 dni (27-30 listopada) plus dni festiwalowo-warsztatowe (1-2 grudnia).

Można uczestniczyć we obu lub w wybranej (nie akceptujemy jednodniowych wizyt).

Pokazy otwarte: 23, 26 i 30 listopada.

PRZYJAZDY / OTWARCIE

czwartek, 23 listopada

Dobry moment na przekazanie filmów na pokaz.

 • 18:00-19:30 – Pokaz powitalny 1 – Klub festiwalowy
 • 20:00 – Koncert powitalny – Pink Freud plays Autechre – Sala widowiskowa

Zapytaj Wojtka o darmowe bilety dla Kinojadów.

 • 22:00 – Impreza powitalna – Klub festiwalowy

Tanie piwo za około 4 zł, prosimy imprezujcie w Klubie festiwalowym!

PIERWSZA RUNDA - 3 DNI

piątek, 24 listopada – Pitching + Warsztat / Dzień otwarcia festiwalu

 • 12:00-13:00 – DYSKUSJA – Nowe modele produkcji filmowej – Kinolab

Dyskusja panelowa poświęcona nowym modelom produkcji i finansowania filmów krótkometrażowych.

 • 13:00-14:00 – WARSZTAT – Produkcja krótkometrażowych filmów niskobudżetowych: Jak przygotować materiały przed pierwszym klapsem – Kinolab

Warsztaty poświęcone opracowaniu pomysłu na film krótkometrażowy przed poszukiwaniem współpracowników. Omówione zostaną m.in. kwestie logline’u, synopsis, treatmentu i scenariusza. Zajęcia skierowane do uczestników Kinojadów POWER 2017, przygotowujące do pitchingu.

 • 14:00-15:00 – KONSULTACJE – Projekty na pitching – Kinolab

Możliwość konsultacji merytorycznych projektów filmów przygotowywanych na pitching w ramach Kinojadów POWER 2017.

 • 16:00-18:00 – Spotkanie produkcyjne / Pitching – Klub festiwalowy

PITCHING NA KINOJADACH POWER 2017 – TURA 1

Krótkie prezentacje projektów filmów, które mają być realizowane w trakcie Kinojadów POWER 2017. Pitching ma celu poszukiwanie współpracowników oraz konsultacje produkcyjne.

 • 18:30-21:00 – Pokazy festiwalowe
 • 22:00 – Jazz-Lub koncert – Klub festiwalowy

Co powiesz na koncert? Po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu, na naszej klubowej scenie zagości Jazz-Lub, czyli zespół młodych, pięknych i piekielnie zdolnych ludzi z Lublina, którzy zaprezentują jazzowe standardy w nowej odsłonie przeplatając je improwizacją. Przyjdź i odkryj klub festiwalowy na jazzowo!

 • Impreza otwarcia festiwalu – Klub festiwalowy

niedziela, 26 listopada

 • 22:00 – Pokaz pierwszej rundy / Pokaz powitalny 2 – Sala kinowa
DRUGA RUNDA - 4 DNI

poniedziałek, 27 listopada

 • 10:00 – Spotkanie produkcyjne / Pitching – Kinolab

PITCHING NA KINOJADACH POWER 2017 – TURA 2

Krótkie prezentacje projektów filmów, które mają być realizowane w trakcie Kinojadów POWER 2017. Pitching ma celu poszukiwanie współpracowników oraz konsultacje produkcyjne.

 • 20:00 – Świat w offie – Sala widowiskowa

czwartek, 30 listopada

 • 20:00 – Pokaz drugiej rundy / finałowy – Klub festiwalowy

Filmy zrealizowane podczas Kinojadów POWER 2017

 • Impreza Kinojadów + Karaoke – NETWORKING – Klub festiwalowy

To ostatni dzień KinoJadów Power 2017, ale nie ostatni Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Zapraszamy do wspólnej zabawy z uczestnikami tegorocznego międzynarodowego maratonu realizacji filmowej.

FESTIWAL / DNI WARSZTATOWE

piątek, 1 grudnia

 • 12:00-14:00 – WARSZTAT – Produkcja krótkometrażowych filmów niskobudżetowych: Jak przygotować materiały w fazie developmentu – Sala kinowa

Skierowane do uczestników Kinojadów POWER 2017, ale dostępne dla wszystkich zainteresowanych, warsztaty w formie otwartej z case studies i prezentacją konkretnych rozwiązań możliwych do zastosowania w przygotowywaniu materiałów związanych z developmentem filmu krótkometrażowego w sytuacji, w której autor ma już zrealizowany trailer lub zdjęcia próbne. Zajęcia skupią się na podobieństwach i różnicach w developmencie ukierunkowanym na korzystanie ze środków publicznych, prywatnych oraz w przypadku crowdfundingu.

 • 15:00-17:00 – WARSZTAT – 120 spraw, o których zapomnieli powiedzieć Ci w szkole filmowej, masterclass z Michałem J. Zabłockiem – Sala kinowa

Michał J. Zabłocki, wieloletni juror Lubelskiego Festiwalu Filmowego, producent filmowy, wykładowca akademicki i autor książki „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” powraca do Lublina. Jeżeli chcesz poznać odwieczne prawdy sformułowane przez doświadczonych praktyków, poznać zabawne powiedzonka z planów filmowych lub dowiedzieć się, czym różni się slider od skatera i dlaczego warto napluć w obiektyw kamery przed zdjęciami – weź udział w zajęciach „120 spraw, o których zapomnieli ci powiedzieć w szkole filmowej”. Wstęp wolny. Spotkanie w języku polskim.

Michał J. Zabłocki – filmowiec, pracujący w wielu zawodach i specjalnościach związanych z kinematografią od 1972 r. głównie jako kierownik produkcji i producent wykonawczy kilkudziesięciu filmów fabularnych, operator, scenarzysta, muzyk, publicysta. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Leona Koźmińskiego. Autor 7 wydań branżowych leksykonów adresowych „Produkcja filmowa w Polsce”; współautor „Angielsko-polskiego słownika terminów filmowych”; autor książki „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” i stałych felietonów w kwartalniku „FilmPRO”.

 • 17:00-21:00 – Pokazy festiwalowe
 • 21:30-23:00 – IMPROWIZACJE MUZYCZNE DO FILMÓW – Klub festiwalowy

Debiut spektaklu „Czułej Rezygnacji” był nie-tak-do-końca-spodziewanym sukcesem. Grupa specjalizująca się w bezkompromisowych poszukiwaniach bez zbędnej rywalizacji z czymkolwiek, wraca więc na scenę. Pewnie i na oślep, jak kret. Debiutem było metażartobliwe spotkanie z nieznaną spuścizną Alfreda Hitchcocka w dziedzinie kina niemego, teraz pora na nieco bardziej abstrakcyjną i doniosłą formę. Zobaczymy dokonania pioniera kreskówek i komiksu – Winsora McCaya. Prawdziwe eksperymenty! Do tego oczywiście zadzieje się przygotowana na ten występ muzyka zespołu-tapera występującego tym razem w składzie: Łukasz Downar (Tatvamasi, Klezmaholics, Starcy, poetry jam sessions..), Jan Michalec (jazz, electronica, impro, tradycja Muzyki..) i Agnieszka Gurczyńska (głos, efekty, zaklęcia, zorganizowana wrażliwość..). Forma eksperymentów McCaya narzuca drogę improwizacji, ale wyzwaniem jest stworzenie powtarzalności. Wyciskanie knykciami pulsujących filoleów w gałkach. Jednym zdaniem: dużo zabawy na poważnie.

sobota, 2 grudnia

 • 13:00-14:30 – WARSZTAT – Dystrybucja filmów krótkometrażowych: Jak przygotować pakiet festiwalowy – Sala kinowa

FB EVENT

Skończyłeś swój nowy film krótkometrażowy? Czas pokazać go światu! Jedną z form dotarcia do widza jest udział w festiwalach filmowych. Na zajęciach dowiesz się, jakie materiały będą Ci potrzebne, by móc zgłaszać swoją produkcję i by pozytywnie wyróżnić się na tle konkurentów. Zajęcia poprowadzą Dave Lojek właściciel Apeiron Films oraz Maciej Misztal dyrektor LFF.

Dave Lojek – reżyser filmowy, producent, krytyk, właściciel firmy produkcyjnej Apeiron Films. Od 2007 r. dyrektor festiwalu Kinoberlino oraz prezes Berlin-Brandenburg Film Association. Filmy Apeiron Films były prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych w 58. krajach na 5. kontynentach, gdzie zdobyły 167 nagród.

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

 • 17:00-18:30 – Pokazy festiwalowe – Sala widowiskowa
 • 19:30-21:00 – Ceremonia przyznania nagród festiwalowych – Sala widowiskowa
 • 21:30 – Impreza na zakończenie festiwalu + bankiet – Klub festiwalowy
WYJAZDY

niedziela, 3 grudnia

 • 11:00 – wymeldowanie z hotelu

WYDARZENIE ODBYWA SIĘ W JĘZYKU ANGIELSKIM Z OKAZJONALNYM TŁUMACZENIEM DLA PUBLICZNOŚCI / UCZESTNIKÓW Z POLSKI (POZA WYKŁADEM MICHAŁA J. ZABŁOCKIEGO, KTÓRY JEST PO POLSKU)

Reklamy